מחול >>> דאנסהול

מה זה ריקוד דאנסהול

אחד מסוגי המוזיקה שהצליחו להתקיים לאורך שנים למרות צוק העיתים ולמרות השינויים בטעם המוזיקלי של הצרכנים, הינו מוזיקת הדאנסהול. מקור השם הוא פשוט וקצר – "אולם ריקודים" (Dancehall). זאת, משום שהמוזיקה הזאת צמחה באולמות הריקודים של ג'מייקה. מדובר במוזיקת פופ שהגיעה לשיאה מבחינת הפופולאריות והתפוצה בשנות השבעים והשמונים של המאה הקודמת. בשנות התשעים, הפך קצב הדאנסהול למהיר הרבה יותר. במקביל, התפתח ריקוד הדאנסהול, המתאפיין בהשראה שהוא קיבל ומקבל מחיי היום יום, הן בתנועות והן בהתנהלות.

המאפיינים החשובים של דאנסהול

ריקוד הדאנסהול הוא, כמו המוזיקה, ריקוד ג'מייקני המשלב חושניות וקואורדינציה, תנועות אגן ספציפיות ותנועות גוף והרבה, הרבה להט.  מה שמאפיין את הריקוד הג'מייקני הייחודי הזה הוא ההפעלה של כל החלקים וכל השרירים בגוף. לא מעט אנשים המצויים בתחום נוטים ברצינות גמורה להשוות בין ריקוד דאנסהול לבין אימון כושר איכותי. לדאנסהול יש תנועות אופייניות, אבל מה שמאפיין אותו יותר מכל הוא מגוון הקומבינציות הרחב בין התנועות.

כיון שמדובר בסוג של ריקוד שהוא חופשי במהותו ואיננו כבול לכללים ברורים, התפתחו עם הזמן כמה וכמה נישות לסוג הריקוד המעניין הזה. מבין כלל הנישות וסוגי הריקוד השונים, מעניינת במיוחד היא הנישה הייחודית לנשים – פימייל דאנסהול (Female Dancehall / Dhq).

מוזיקה וריקוד – גוף ונפש

לא ניתן להסביר, ולא ניתן להבין את ריקוד הדאנסהול מבלי להבין את מוזיקת הדאנסהול עצמה. המוזיקה הזאת משלבת רכות וקשיחות, עוצמה ורכות כאחד. זה המקום להזכיר גם שלא מעט ביקורת נמתחה בעבר על המוזיקה ועל זמרי דאנסהול, שמהמילים שלהם השתמעה נטייה לאלימות והומופוביה. עם זאת, אפשר לייחס את אלה למקור המהפכני משהו של המוזיקה הזאת, בעידן התהפוכות של ג'מייקה. מדובר במוזיקה קצבית ומשחררת, שקל להשתלב בה, לרקוד על פיה ולהתמכר אליה.

דאנסהול

חדש!!! כרטיסיית שיעורים למימוש בסטודיו לכל אחד מהחוגים

הירשמו לשיעור ניסיון לאחד מענפי המחול המובילים של הסטודיו

רוצים להתייעץ? דברו איתנו:

  • טלפון: 03-5269006

  • דוא"ל: [email protected]

  • ברנר 5, תל אביב

  • שעות פתיחה:

    א-ה: 8:00-16:00
    א-ה: 16:00-22:30
    ו: 8:00-15:00

מערכת השעות של שיעורי הדאנסהול בסטודיו

מחול וריקוד

עדיין כאן? הצטרפו לשיעורים שלנו

 ברנר 5 | 03-5269006

הירשמו לשיעור ניסיון
פיור -סטודיו לריקוד

יום שלישי, אפריל 13th, 2021
19:00 — 20:00 (1h)

עומרי משה