מחול >>> אימפרוביזציה

מה זה אימפרוביזציה

התרגום המילולי של אימפרוביזציה הינו אלתור. המשמעות של המונח הזה היא העדר תכנון מראש, או לכל הפחות העדר תכנון מפורט במגוון רחב של מצבים. גם בתחום הריקוד הקלאסי ובכלל, ישנו תחום חדש יחסית הקרוי אימפרוביזציה בריקוד. מהם מקורותיה של האימפרוביזציה בריקוד? מה נדרש מרקדן המתמחה בסוג הזה של ביטוי אמנותי? להלן התשובות.

מקורותיה של האימפרוביזציה

האימפרוביזציה הינה טכניקת ריקוד מודרנית ועכשווית, המאפשרת לרקדן לאלתר תוך כדי תנועה ותוך כדי ריקוד. האלתור בריקוד הוא המשך למגמה שקנתה לה שביתה בעשורים האחרונים, של אלתור במגוון תחומים. הסטנד אפ, למשל, הוא דוגמה טובה של אימפרוביזציה בבידור ובהומור. האמן מגיע לבמה עם תוכנית טנטטיבית, אבל מאלתר בהתאם לדו שיח שמתעורר, אם מתעורר, עם הקהל. גם הרקדן המבצע אימפרוביזציה מאלתר בהתאם להתפתחויות. מי שלא התנסה מעודו בריקוד, עשוי לחוות כבר בתחילת הדרך תופעה של התעלות הנפש, בעקבות העובדה שהוא נחשף לעולם חדש של תנועה ושל ביטוי עצמי. זאת, בלא כל דרישה בסיסית וללא כל ידע מוקדם כל שהוא.

איך מבצעים אימפרוביזציה

למעשה, מי שנחשף לאימפרוביזציה בריקוד, נחשף לעולם שלם של גילויים חדשים על הגוף ועל הקשר בינו לבין הנשמה. כל אדם הקשוב לגופו והפתוח להתנסויות חדשות יכול לבצע אימפרוביזציה בריקוד. הוא יכול להסתייע בטכניקות קיימות ייחודיות שונות שיסייעו לו להגיע להישגים ולרמה גבוהה של התפתחות אישית. אמנם נכון לומר שהכרת טכניקות שונות של ריקוד עשויה לשפר מאד את היכולות של הרקדן למצות את היכולות שלו ולהגיע לאיזון מושלם בין הגוף לבין הנפש בתהליך הלימודים. עם זאת, אימפרוביזציה מעניקה לכל אחד את המרווח שלו בהתאם ליכולות ולהבנה הספציפית. האמונה מאחורי האימפרוביזציה היא שהיכולות והקצב נמצאים בגוף האנושי באופן טבעי, וכל מה שצריך הוא לעורר אותם בשלב הראשון, ובהמשך לשמר ולתחזק אותן.

אימפרוביזציה

חדש!!! כרטיסיית שיעורים למימוש בסטודיו לכל אחד מהחוגים

הירשמו לשיעור ניסיון לאחד מענפי המחול המובילים של הסטודיו

רוצים להתייעץ? דברו איתנו:

  • טלפון: 03-5269006

  • דוא"ל: [email protected]

  • ברנר 5, תל אביב

  • שעות פתיחה:

    א-ה: 8:00-16:00
    א-ה: 16:00-22:30
    ו: 8:00-15:00

מערכת השעות של שיעורי המחול בסטודיו

מחול וריקוד

עדיין כאן? הצטרפו לשיעורים שלנו

 ברנר 5 | 03-5269006

הירשמו לשיעור ניסיון
פיור -סטודיו לריקוד

יום שלישי, אפריל 13th, 2021
20:30 — 22:00 (1h 30')

סטודיו Y

שירלי ברבי