סוגי-בלט-נפוצים

סוגי בלט נפוצים

בלט הוא אחד מסגנונות הריקוד והמחול הוותיקים שנחשב לריקוד קלאסי המשפר פלאים את גמישות הגוף, את סיבולת לב ריאה ובאופן כללי את הבריאות הפיזית. זה שנים רבות שאנו שומעים על מופעי בלט בכל רחבי העולם ומקורם ברנסנס האיטלקי של המאה ה-15. הבלט התפתח כמחול במות בצרפת, המשיך לאיטליה ולאחר מכן בלט מאוד ברוסיה. עם השנים חוגי בלט נעשו פופולריים מאוד ברחבי העולם וניתן למצוא הופעות וחוגי בלט בכל רחבי העולם, המלווים בתלבושות מרהיבות.

ישנם סוגי בלט נפוצים, אך אלה הנפוצים ביותר:

בלט קלאסי

בלט קלאסי נחשב לאחד מסוגי הבלט הנפוצים יותר, הוא התפתח בסוף המאה – 20 ומתאפיין באסתטיקה תנועתית וויזואלית מוגדרת בסגנון קליל ובתחושה של התרוממות הגוף מעל הקרקע, באמצעות טכניקות ותנועות ריקוד הנלמדות בחוגי בלט. הבלט הקלאסי משלב מגוון יתרונות התורמים ליציבות, לחופש תנועה ולפיתוח המודעות ליציבה נכונה. סוג בלט זה נחשב לפופולרי מאוד בחוגים שונים והוא מתאים בעיקר לילדים ובוגרים המעוניינים להכיר מקרוב את יסודות הבלט ואפילו לפתח קריירה בתחום.

בלט נאו-קלאסי

בלט נאו קלאסי נחשב לסגנון ריקוד חדש יותר ביחס לבלט הקלאסי המוכר והוא משלב תנועות ריקוד וטכניקות המוכרות מהבלט המסורתי, את האידיאלים האסתטיים הבלטיים ואת אוצר התנועות הקלאסי. אך הוא שונה באופיו ומכיל גישות חדשניות הפופולריות מאוד כיום, אך עם טוויסטים מסורתיים.

בלט מודרני

בלט מודרני נקרא גם בלט עכשווי והוא משמר את טכניקת הבלט המסורתיות, אך מכיל את האידיאלים האסתטיים הבלטיים עם תנועות חדשניות המתאימות לעידן העכשווי. סגנון זה התפתח בתחילת המאה ה- 20 על ידי רקדניות בלט אמריקאיות וגרמניות שהחליטו למרוד בחוקי הבלט הקלאסיים, וכך למעשה הן פיתחו ביטוי אישי לריקוד, המאופיין גם בשינוי התלבושות המסורתיות של הבלט וגם של תנועות הריקוד שנעשו חופשיות יותר. סגנון זה התפתח מאוד במאה השנים האחרונות והפך לשם ודבר על במות הבלט בעולם.

מה זה אומר "לרקוד בלט"?

בלט תורם מאוד לשיפור הבריאות הפיזית, מכיוון שרקדני בלט עוסקים בפעילות גופנית רבה במהלך האימונים. כיום בישראל ישנם ילדים רבים המשתתפים בחוגי בלט באופן קבוע וחלקם גם מפתחים קריירה בתחום כרקדנים מובילים במופעים. ריקודי בלט דורשים עקביות וביצוע אימונים לעיתים תכופות, על מנת לשמור על יציבות הגוף וביצוע הטכניקות בצורה מדויקת, ולכן מדובר באתגר המתאים למי שמתחבר לריקוד ורוצה לשפר את תנועות הגוף, וגם לפתח תחביב ייחודי.

קצת על תרומת הבלט לגוף שלנו

רקדני בלט יכולים לראות תוצאות מהירות בגופם, החל משיפור היציבה, הגמישות ושיפור בבריאותם הגופנית הכוללת. השתתפות בשיעורי הבלט באופן קבוע, יכולה להעלות את גמישותו של המתאמן ולעלות את סיבולת לב הריאה, מכיוון שבמהלך האימונים חוזרים על תרגילי הבלט השונים.

 השיפורים הבריאותיים הבולטים של חוגי בלט הם: שיפור טונוס השרירים, שיפור מתקנות מנח גוף שגוי, שיפור האיזון והקואורדינציה ושיפור הלב וכלי הדם. מעבר לכך, בלט הוא סוג של פעילות אירובית נהדרת לאנשים או ילדים הסובלים מעודף משקל, מכיוון שמרבים להזיז את הגוף. מעבר לכך, אנשים המשתתפים בשיעורי בלט משפרים את הרגלי האכילה שלהם וחשים יציבות נכונה של הגוף.

פרמט נוסף הוא האווירה בחוגי בלט שמחזקים מאוד קשרים חברתיים. בלט הוא חוג חברתי המשפר באופן משמעותי את הכישורים החברתיים והאישיים שלהם, כיוון שישנה אווירה תחרותית המניעה את המשתתפים לפעול ולהצליח לבצע את התנועות והטכניקות הנלמדות בשיעור באופן הטוב ביותר. כמו כן, מכיוון שרקדני בלט מופיעים מול קהל, הם יכולים לשפר את פחד הבמה ולהרגיש תחושת הצלחה.

חדש!!! כרטיסיית שיעורים למימוש בסטודיו לכל אחד מהחוגים

הירשמו לשיעור ניסיון לאחד מענפי המחול המובילים של הסטודיו

רוצים להתייעץ? דברו איתנו:

  • טלפון: 03-5269006

  • ברנר 5, תל אביב

  • שעות פתיחה:

    א-ה: 8:00-16:00
    א-ה: 16:00-22:30
    ו: 8:00-15:00

מערכת השעות של שיעורי הבלט

מחול וריקוד

עדיין כאן? הצטרפו לשיעורים שלנו

 ברנר 5 | 03-5269006

הירשמו לשיעור ניסיון
פיור -סטודיו לריקוד