סגנונות ריקוד בסטודיו

סגנונות ריקוד בסטודיו

הריקוד הוא אחת הדרכים הטובות היותר להחצין רגשות, מאוויים ואפילו שאיפות. בנוסף, מהווה הריקוד דרך מצוינת להוצאת אנרגיות, תוך הפקת תועלת והנאה מכסימליים תוך כדי כך. סוג הריקוד שאדם בוחר להתנסות בו, תלוי במידה רבה בהעדפות האישיות שלו מצד אחד וביכולות ותכונות ספציפיות המאפיינות אותו מצד שני. כמו בסגנונות אומנות אחרים, חשוב להבין שאין לדבר על הריקוד במונחים של איכות או יתרונות ואין סגנון ריקוד שהוא טוב יותר או איכותי יותר מאחרים. בשורות הבאות נתאר את סגנונות ריקוד בסטודיו פיור. הסגנונות שבהם נתמקד הם בלט קלאסי, גאגא ג'אז וכן פיוז'ן וג'אז לירי. בנוסף נספר על המחול המודרני, ג'אז, פאנק וכן היפ הופ. את המאמר נחתום בתיאור סגנון הריקוד הקרוי דאנס הול, וכן הסגנון הייחודי הקרוי FLOOR BAR.

בלט קלאסי, גאגא ג'אז, פיוז'ן, ג'אז לירי

סגנון הריקוד הראשון שבו נתמקד הוא הבלט הקלאסי. הסגנון נתפתח באיטליה וצרפת, ובעשורים האחרונים בעיקר ברוסיה. הבלט הקלאסי מורכב מתנועות ותנוחות, שכולן מבוססות על הקבלה בין ארבע נקודות – שתי הכתפיים, ומנגד שני צידי האגן. ארבע הנקודות הללו מקבילות תמיד, בכל תנועה, ביחס לחזית. בכל תנועה, הברכיים של הרקדן או הרקדנית יפנו החוצה, ולא לחזית. הגו יהיה תמיד זקוף, ולעולם הכתפיים תהיינה זקופות. ואחרון – בכל מצב שבו יש עמידה על רגל אחת, היא תתבצע במצב של "פוינט", קרי עמידה על קצות האצבעות. ריקוד הבלט דורש גמישות ויציבות, לצד אנרגיה מתפרצת.

גאגא ג'אז הוא סגנון מוזיקלי ייחודי לזמרת ליידי גאגא. מדובר בשירי ג'אז שונים שהזמרת מבצעת לבדה, או ביחד עם זמרים אחרים. הסגנון הייחודי הזה גרם להתפתחות של סוג ריקוד חדש הרשום כל כולו על שמה ומשקף את הקצב והמוסיקה הייחודיים שלה. סוג נוסף של מוזיקה הוא הפיוז'ן, שהוא בעיקרון שילוב של מוזיקת ג'אז עם סגנונות מוזיקליים אקלקטיים אחרים. ג'אז לירי משלב בין הג'אז הקלאסי עם מוזיקה לירית המתבססת על תנועות גוף חופשיות המבטאות את הרגש באמצעות התנועה.

מחול מודרני, ג'אז פאנק היפ הופ

המחול המודרני הינו וריאציה מודרנית של הבלט הקלאסי. השוני העיקרי בין שניהם טמון בחופש האמנותי היחסי שניתן לרקדנים בסגנון הזה לבטא רגשות ותחושות. זאת, תוך שימוש בצעדי הבלט כמסגרת כללית לריקוד, אבל לא כצורת ריקוד שהיא בהכרח מחייבת. הפאנק, או הג'אז פאנק, הוא שילוב של מוזיקה המשלבת סוגים שונים של ג'אז וכן ג'אז עם מוזיקת רוק. סגנונות הריקוד הוא בהתאמה – שילוב של תנועות ריקוד האופייניות לג'אז אך מותאמות לסגנון המוזיקלי הייחודי.

סגנון היפ הופ, לעומת כל האמור לעיל, הוא סגנון ריקוד הדורש יכולות טכניות גבוהות וקואורדינציה מעולה. הסגנון המוזיקלי שעליו מתבסס הריקוד הזה נחשב גם הוא לייחודי מאד. רקדן היפ הופ נדרש לשליטה מוחלטת בכל אברי הגוף וסיבולת גבוהה. זאת, בנוסף ליציבות ברמה שאיננה נדרשת בסוגי ריקוד אחרים, למעט הבלט.

FLOOR BAR, דאנסהול

דאנסהול אחד מסגנונות הריקוד היותר מעניינים, שהפכו עם הזמן גם לסוג של אימון גופני, הוא הסגנון הקרוי FLOOR BAR. מדובר באימון שרובו ככולו מתבצע על הרצפה. עם זאת, עצם העובדה הזאת אין פירושה הנחה למתאמנים, כיון שמדובר באימון אינטנסיבי מאד הפועל כל חלקי הגוף השונים. אימון כזה יכול לעמוד בפני עצמו, או להוות חלק מאימון בסוגי ריקוד שונים. ריקוד הדאנס הול, שיחתום את המאמר שלנו, הוא ריקוד שהמבצעים אותו חייבים להיות גמישים ולבצע לעיתים תנועות שהן על סף הבלתי אפשרי. מוזיקת דאנסהול היא מוזיקת פופ בסגנון ג'מייקה, שלעיתים משולבים בה מוטיבים אגרסיביים משהו.

כל אחד מסגנונות הריקוד שתוארו כאן הוא ייחודי, והעמקה בו עשויה לסייע הן לשיפור התפקוד ושיווי המשקל והן לשיפור הכושר הגופני והיכולות הפיזיולוגיות של הרקדן. זאת, בנוסף להנאה והסיפוק

חדש!!! כרטיסיית שיעורים למימוש בסטודיו לכל אחד מהחוגים

הירשמו לשיעור ניסיון לאחד מענפי המחול המובילים של הסטודיו

רוצים להתייעץ? דברו איתנו:

  • טלפון: 03-5269006

  • ברנר 5, תל אביב

  • שעות פתיחה:

    א-ה: 8:00-16:00
    א-ה: 16:00-22:30
    ו: 8:00-15:00

מערכת השעות של שיעורי הסטודיו

מחול וריקוד

עדיין כאן? הצטרפו לשיעורים שלנו

 ברנר 5 | 03-5269006

הירשמו לשיעור ניסיון
פיור -סטודיו לריקוד